Kontakt

Booking og Produktion

Booker/Promoter – Amager Bio
Per Abildtrup
pa@amagerbio.dk

Booker/Promoter – BETA
Henning Dons Tvarnø
henning@beta2300.dk

Event Manager
Kim Alex Grøndahl
kim@amagerbio.dk

Produktionskoordinator/Barchef
Niels van Bijnen
niels@amagerbio.dk

PR & Marketing Manager
Emil Grønkær Svendsen
emil@amagerbio.dk

Koncertafvikler
Lars Østergaard
lars@amagerbio.dk

Produktion i BETA
produktion@beta2300.dk

Administration

Chef for Amager Kultur
Bjarne Fey
B55H@kff.kk.dk

Souschef
Eva Rehling
gn1g@kff.kk.dk

Regnskabsassistent
Gitte Spenner
Tlf.: +45 32 86 08 80
gitte@amager-kulturpunkt.dk

Regnskabsassistent
Susie Frederiksen
Tlf.: +45 32 86 08 80
susie@amager-kulturpunkt.dk

Kontor

Amager Bio og BETA er organisatorisk en del af Københavns Kommune, Kultur- og fritidsforvaltningen, Amager Kultur

Adresse:

Amager Bio og BETA
Øresundsvej 6
2300 København S

Tlf.: +45 32 86 08 80
Mail: info@amagerbio.dk

 

EAN: 5798009780706 /dk44
CVR: 64942212
P: 1004603299

 

Kort